عضو سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران گفت:
آیا قیمت پهنا باند اینترنت در ایران کاهش می یابد؟
عضو سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران گفت: هیچکدام از مطالباتی که ما از دولت داریم جدید نیست و سال‌های قبل نیز این مطالبات مطرح شده بودند.

محمودرضا خادمی درباره مبحث کم‌فروشی اینترنتی عنوان کرد: اگر بحث کم‌فروشی اینترنتی در کشور مطرح باشد مقصر شرکت‌ها نیستند چراکه پهنای باندی که به آن‌ها عرضه می‌شود، محدود است و چاره‌ای جز تقسیم این پهنای باند بین کاربران نیست.

وی اضافه کرد: موضوع کیفیت در اینترنت به عوامل متعددی وابسته است اگر مساله سرعت اینترنت در کشور برطرف شود، یعنی درحقیقت از پهنای باند گسترش پیدا کند طبیعتا قیمت‌ها نیز کاهش پیدا می‌کند. موضوع اصلی سرعت اینترنت است که اگر این موضوع برطرف شود مسائل دیگر همچون کیفیت سرویس‌ها برطرف خواهد شد.

این عضو سازمان نظام صنفی رایانه‌ای استان تهران در ادامه افزود: مطالبه‌ی ما تامین و توزیع پهنای‌باند برای تبدیل بازار به یک بازار رقابتی است. برای حل این مشکل باید تامین پهنای باند در کشور را خصوصی‌سازی کرد.

به گفته او در این رابطه شرکت زیرساخت ادعا می‌کند که توزیع پهنای باند را به شرکت‌های خصوصی واگذار کرده‌ایم و دیگر نیازی به ورود بخش خصوصی نیست ولی باید تامین کننده‌های پهنای باند خصوصی شوند تا مشکلات برطرف شود.

خادمی مهم‌ترین مطالبه سازمان از دولت جدید را وضعیت پهنای باند مطرح کرد و گفت: انحصاری که به شرکت ارتباطات زیرساخت در سال ۸۵ اعطا شد، یک اشتباه بزرگ بود و اعتراض‌ افراد بسیاری را دربرگرفت.

او خاطر نشان کرد: اگر خواستار بهبود وضعیت سرعت اینترنت و کیفیت آن هستیم، باید به دنبال رفع این انحصار بزرگ باشیم. ممکن است عده‌ای از در رابطه با این که چرا خود سازمان نظام صنفی رایانه‌ای اقدام به انتشار آمار دقیق در رابطه با بعضی از موارد اینترنتی نکرده است از ما ایراد بگیرند اما متاسفانه به خود ما اجازه انتشار آمار در این زمینه داده نشده بود.
یکشنبه 26 آبان ماه 1392
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز است.