الگوریتم جدید گوگل به نام مرغ مگس خوار
Search Algorithm اصلا چیست؟

 یک اصطلاح فنی برای موتور جستجوی گوگل است که بر اساس آن سعی می شود نتیجه مورد نظر شما از میان میلیارد ها صفحه وب در سراسر جهان استخراج و بهترین نتیجه پیش روی شما قرار گیرد.
اما مرغ مگس خوار “Hummingbird” !

این نام الگوریتم جستجوی جدید است که گوگل از آن استفاده میکند و معتقد است نتایج بهتری را در اختیار ما قرار میدهد. دلیل استفاده از نام مرغ مگس خوار در چابکی٬ دقت و عکس العمل سریع آن بوده و بهتر است بدانید این الگوریتم از یک ماه پیش کار خود را آغاز کرده است.

پس PageRank کارش تمام است ؟
نه٬ پیج رنک تاثیر کمی دارد اما باز هم در بین صدها فاکتور مختلف در حال متمایز کردن وب سایت های خوب و بد است. اما در حال حاضر Hummingbird فرمانده است. مرغ مگس خوار علاوه بر استفاده از تجربیات PageRank، به لینک های با ارزش و کلمات کلیدی در یک صفحه اهمیت می‌دهد.

خبر آمدن این الگوریتم جدید را آقای آمیت سینگال رئیس بخش جستجوی گوگل عنوان کرد:

    در سال ۲۰۰۱ که من به گوگل پیوستم الگوریتم جستجو به طور چشمگیری بازنویسی شد. ما تا سال ۲۰۱۰ که به روز رسانی Caffeine را معرفی کردیم فعالیت مختصری داشتیم. پاندا و پنگوئن را برای رفع مشکلات الگوریتم های قدیمی ارایه دادیم تا اینکه امروز نوبت به Hummingbird رسید.

هنوز جزییات کامل این دستمایه تیم آقای سینگال به طور کامل انتشار داده نشده است اینکه چه کسی تنبیه و چه کسی پاداش می گیرد در آینده مشخص می شود.


منبع خبر به جهت رفع مسئولیت: searchengineland

یکشنبه 14 مهر ماه 1392
امانت داری و اخلاق مداری
استفاده از این مطلب فقط با ذکر منبع مجاز است.