برندشناسی از دید گوگل
Print Send to Friends
یکشنبه 24 شهریور ماه 1392 | تعداد بازدید : 37706 | کد مطلب : 4769 | منبع : نامنیک

برندشناسی از دید گوگل

گوگل یک برند اینترنتی است و به برندهای اینترنتی احترام می گذارد، به آنها اعتماد دارد و جایگاه های شایسته ای را برای آنها در نظر می گیرد، اما یک سایت چطور به عنوان یک برند شناسایی می شود؟

فیس بوک - فاکس نیوز

۱. نام برند شما چقدر جستجو می شود؟

وقتی شما با جستجوی عبارت های زیر به سایت همانیک مراجعه می کنید، گوگل با خودش می گوید افراد دنبال برندسازی اینترنتی هستند و به سایت همانیک وارد می شوند.

 • برندسازی اینترنتی
 • برندسازی آنلاین
 • اینترنت برندینگ
 • مدیریت برند در اینترنت
 • برندسازی الکترونیکی
 • و…

اما زمانی که با جستجوی کلمات کلیدی زیر وارد سایت می شوید، گوگل با خودش می گوید افراد مستقیما دنبال همانیک هستند، پس احتمالا قبلا به این سایت وارد شده و از آن نتیجه گرفته اند:

 • همانیک
 • homanic
 • www.homanic.com
 • همانیک برندسازی اینترتی
 • سایت همانیک
 • و…

چنانچه میزان افرادی که با جستجوی نام برند، آدرس سایت و … به سایت شما وارد می شوند، بسیار قابل توجه باشد، گوگل سایت شما را به عنوان یک برند خواهد شناخت، با در نظر گرفتن این مساله، اگر نام برند شما، کاملا خاص بوده و صرفا متعلق به خودتان باشد قطعا گوگل نیز در تشخیص سرچ های مربوط به برند شما راحت تر خواهد بود، به عنوان مثال همانیک، یک نام خاص محسوب می شود و وقتی کسی آن را جستجو می کند به دنبال سایت همانیک و یا مطلبی در مورد سایت همانیک است، اما اگر کسی کلمه ی “ملت” را در گوگل جستجو کند آیا میتوان با اطمینان گفت که به دنبال بانک ملت است؟ برندهایی نظیر ملت، میهن، پاسارگاد، مهر، البرز، خورشید، پارس و … برند عمومی محسوب شده و توسط شرکت های متعددی به کار می روند.

۲. سایت شما چقدر بر دیگر سایت ها تاثیر می گذارد؟

برندها موثرند و بازارها را رهبری می کنند، پس اگر نشان دهید که سایت موثری داشته و می توانید با فعالیت های چشمگیر روی دیگر سایت ها تاثیر بگذارید احتمال آنکه به عنوان برند شناسایی شوید بیشتر می شود، به عنوان مثال وقتی سایت های دیگر مطالب شما را با ذکر منبع و یا بدون ذکر منبع کپی می کنند، وقتی در مورد مطالب شما، مطالب دیگری می نویسند و به شما اشاره می کنند، وقتی سایتتان را معرفی می کنند، وقتی حتی نام برند شما را بدون لینک می آورند و… گوگل بیشتر ایمان می آورد که شما یک برند هستید.

۳. آیا موفقیت سایت شما ادامه دار است؟

ممکن است یک سایت در یک مقطع زمانی به صورت بسیار چشمگیری رشد کرده و سپس رو به افول برود، موفقیت های یک سایت زمانی بسیار تاثیر گذار خواهند بود که به موفقیت های بعدی گره خورده و موفقیت کلی یک برند را تشکیل دهند، یک برند از دید گوگل، سایتی با موفقیت های پایدار و دنباله دار است، ضمن آنکه هر چه زمان بگذرد اطمینان گوگل به آنکه سایت شما یک برند است بیشتر می شود.

۴. چقدر روی سایت شما کلیک می شود؟

اگر ۱۰ نفر برندسازی اینترنتی را جستجو کنند و ۹ نفرشان به سایت همانیک وارد شوند می گوییم CTR سایت همانیک در این کلمه کلیدی ۹۰% است. یکی از مشخصه های برندها از نگاه گوگل آن است که CTR بالایی دارند، یعنی وقتی افراد آنها را در نتایج جستجو می بینند دلشان می خواهد حتما روی آنها کلیک کنند حتی اگر در رتبه های پایین تر قرار داشته باشند.

۵. آیا برندهای دیگر به شما توجه می کنند؟

از دید گوگل یک برند با سایر برندها در ارتباط است، اگر در سایت چندین برند معتبر به سایت شما اشاره شود، احتمال آنکه به عنوان برند شناسایی شوید بالاتر می رود، ممکن است یک برند خبری به شما لینک بدهد، مثل سایت تابناک، یک برند تجاری مثل سایت گلدیران و یا یک برند شخصی مثل سایت یک کارگردان محبوب.

۶. شما به چه سایت هایی بها می دهید؟

از مشخصه های برندهای اینترنتی این است که به راحتی به هر سایتی لینک نمی دهند. از تبلیغات استقبال نمی کنند و یا اگر هم بخواهند قسمتی از سایت را به تبلیغات اختصاص دهند، تعادل را رعایت کرده و از تبلیغات آزار دهنده دوری می کنند. (اطلاعات بیشتر در کتاب دیوان سئو)

۷. سایت های دیگر چطور به شما اشاره می کنند؟

به متنی که به آدرس اینترنتی پیوند خورده و لینک را تشکیل می دهد، متن لینک شده یا Anchortext می گویند، به عنوان مثال این یک انکرتکست است: متن لینک شده

اگر بیشتر سایت هایی که می خواهند به همانیک اشاره کنند، از نام برند در لینک دهی بهره برده و اینطور لینک نمایند: همانیک، گوگل بیشتر احساس خواهد کرد که با یک برند طرف است اما اگر میزان سایت هایی که اینطور لینک می دهند: برندسازی اینترنتی، قابل توجه تر باشد، گوگل کمتر احساس می کند که همانیک یک برند است، به عنوان مثال اگر شما بخواهید به twitter.com لینک دهید، هیچگاه اینطور لینک نخواهید داد: شبکه اجتماعی - بلکه اینطور اشاره خواهید کرد: توئیتر

۸. آیا از روش های متقلبانه ی سئو بهره می برید؟

اگر برندها بخواهند به بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو روی آورند همیشه آن را در الویت دوم بعد از بهینه سازی برای مخاطب قرار خواهند داد، ضمن آنکه هیچگاه از روش های متقلبانه ی سئو بهره نخواهند گرفت، بنابراین نمی توانید هم در لیست برندها قرار بگیرید و هم آنکه متقلب باشید.

۹. آیا بازدیدکنندگان به سایت شما بر می گردند؟

چنانچه سایت شما به بازگرداندن بازدیدکننده و ایجاد استمرار بازدید بیش از جذب بازدیدکننده ی جدید بها بدهد، احتمال آنکه به عنوان برند شناسایی شود افزایش خواهد یافت.

نحوه تشخیص برند اینترنتی توسط گوگل

شاید بپرسید مهمترین و موثرترین راه برای اینکه گوگل ما را به عنوان یک برند شناسایی کند چیست؟

تجربه نشان می دهد که گزینه ی اول موثرترین است، اینکه نشان دهید عده ی زیادی به گوگل سر می زنند تا بعد از آن مستقیما به سایت شما مراجعه نمایند. برند شما می بایست حداقل هزار بار در روز جستجو شود، کار سختی است و البته کارهایی که شما را تبدیل به برند می کند، باید هم سخت باشد.

همه ی موارد مذکور را می توان به این صورت خلاصه کرد: برند اینترنتی بیش از هر چیز دیگر به مخاطب بها می دهد، مخاطب هم این مساله را فهمیده و به برند اینترنتی بها می دهد، گوگل نیز متوجه ارزش آن برند نزد مخاطبین شده و به آن بهای ویژه ای می دهد.

فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
 
Order Banner
جستجو و ثبت دامنه


تهیه محتوای سایت

طراحی پرتال

پرتال

سایت پرتال

وب سایت پرتال

طراحی سایت

طراحی وب سایت

طراحی وبسایت

وبسایت

طراحی سایت

طراحی وب سایت

تجارت الکترونیک

وب

وب سایت

توسعه وب سایت

سایت دوزبانه

محتوای وب سایت

طراحان سایت

طراحی وب سایت واکنش گرا

طراحی سایت واکنش گرا

صفحات وب

ساخت سایت

بازرایابی آنلاین

فروشگاه اینترنتی

بازاریابی اینترنتی

فروش آنلاین

فروش اینترنتی

cms

امکانات سایت فروشگاه های آنلاین موفق

طراحی وب سایت

میزبانی

میزبانی وب

هاستینگ

وب هاستینگ

سرور مجازی

سرور اختصاصی

سرور Dedicate

سرور VPS

تعرفه هاستینگ

افزایش ترافیک

دامنه

دامین

ثبت دامنه

ثبت دامین

انتقال دامنه

انتقال دامین

تمدید دامنه

تمدید دامین

تعرفه و ثبت دامنه (دامین)

اس ام اس

sms

پیام كوتاه

سامانه پیام كوتاه

سیستم ارسال و دریافت پیام کوتاه

تبلیغات اس ام اسی

تبلیغات sms

بهینه سازی موتورهای جستجو

موتورهای جستجو

بهینه سازی وب سایت

تبلیغات گوگل

بهینه سازی وب سایت (سئو)

سئو

SEO

تبلیغ در گوگل

تعرفه تبلیغ در گوگل

آگهی در گوگل

بهینه سازی تخصصی شرکتهای کارگزار بورس

بهینه سازی وب سایتهای شرکتهای کارگزاری های بورس

طراحی وب سایت کارگزاری ها