با چه زبانی مشتری ها را با سئو آشنا کنیم
Print Send to Friends
یکشنبه 24 شهریور ماه 1392 | تعداد بازدید : 11520 | کد مطلب : 4767 | منبع : نردبان

با چه زبانی مشتری ها را با سئو آشنا کنیم

این روزها تعداد افرادی که با مفهوم سئو آشنا هستند کم نیست ولی گروه زیادی هم وجود دارند که هیج ایده ای در این مورد که چرا یک وب سایت از نظر موتورهای جستجو با اهمیت تر است ندارند. معمولا این افراد در مواجهه با گروه آگاه تر با انبوهی از اطلاعات مواجه می شوند که نه تنها چیزی متوجه نمی شوند بلکه از نزدیک شدن به آن هم واهمه پیدا می کنند. این گروه مشتریان بالقوه ای محسوب می شوند که در صورتی که ما در مسیر آشنایی آنها با اهمیت این موضوع موفق باشیم، یک بازی برد- برد را با آنها شروع کرده ایم. در این مطلب سعی کردیم این مفهوم را خیلی ساده توضیح دهیم و چند مثال و راه کار که برای درک مطلب به مخاطب عام مناسب است را آورده ایم.

شما می توانید از این توضیحات استفاده کنید تا با زبانی ساده تر با مشتری هایتان در این مورد صحبت کنید.
موتور های جستجو از فرمول های پیچیده و محرمانه ای استفاده می کنند که اصطلاحا الگوریتم نامیده می شوند و از این طریق وب سایت ها را ارزش گذاری می کنند. در واقع آنها در مسیر رشد خود سعی می کنند که وقتی موضوعی در آنها جستجو می شود بهترین نتایج را به پرسشگر نشان دهند. و اگر کسی سعی کند آنها را به اشتباه بیندازید، اصطلاحا زندانی می شود و از نتایج جستجو حذف می شوند. در واقع نباید به هر قیمتی وب سایت خود را به نتایج بالاتر بکشانید و با دور زدن قوانین مشخص سعی به بالا بردن رتبه خود کنید.
موتورهای جستجو برای رسیدن به جواب جستجوی شما هر بار وب را زیر و رو نمی کنند و در واقع صفحات و محتوایی را که از قبل ذخیره کرده اند یا اصطلاحا index کرده اند را جستجو می کنند. آقای مهدی رودکی در کتاب "یک یا دو هزار و یک" مثال جالبی آورده شده که به خوبی روند ایندکس کردن صفحات توسط موتور های جستجو را توضیح می دهد. ایندکسرها همان کاری را با وب سایت ها می کنند که یک شکارچی وقتی حیوان مورد نظر را شکار می کند با آن می کند. حمل حیوان با آن وزن اصلا ضرورتی ندارد و بسیاری از بخش های شکار برای شکارچی جذابیتی ندارد بنابراین بخش های کاملا زائد را دور می ریزند و بقیه را با خود به منزل می برند.
شما در قدم اول باید برای ماموران مخصوص موتورهای جستجو (اسپایدرها و ربات ها) ایجاد انگیزه کنید که به سایت شما سر بزنند و مجوزهای لازم را برای این کار به آنها بدهید. این مانند دعوت شکارچی به منطقه شکار است و این وظیفه مهم را لینک هایی که شما از وب سایت های با رتبه بالاتر گرفته اید برای شما انجام می دهند. البته ممکن است به صورت کاملا تصادفی و بدون هر گونه دعوتی شکارچی به منطقه ای برای شکار برود. در قدم بعد باید محتوای صفحات را به درستی معرفی کنید تا به موتور جستجو بفهمانید محتوای هر صفحه چیست. در اینجا شما باید از کلید واژه های مناسبی استفاده کرده باشید تا وب سایت خود را در این بازی زودتر به چشم مشتری ها برسانید.
شاید اگر برای توضیح سئو برای مشتریان از سوالی که ذهن آنها برای پاسخ آن تشنه است شروع کنیم بسیار موفق تر باشیم. اما سوال:


سئو چگونه باعث می شود که شما پول بیشتری در بیاورید؟
کسی که در یک زمینه حرفه ای محسوب می شود به مراتب از یک تازه کار پول بیشتری در می آورد، با من که موافق هستید؟ برای اینکه یک حرفه ای توسط افراد بیشتری توصیه می شود و امکان عقد قراردادهای با قیمت بالاتری را دارد زیرا اعتبار او حاشیه امنیت بیشتری را برای مشتریان به وجود می آورد. حالا می توانید بگویید که شما از روی چه نشانه هایی یک آدم حرفه ای را از یک آماتور تشخیص می دهید و به چه نکاتی در مورد آنها توجه می کنید؟


معیار هایی که یک آدم را در ذهن شما تبدیل به یک حرفه ای می کنند چیست؟
- سابقه کار فرد در این حوزه مشخص
- پیشنهاد شدن توسط دیگران
- تایید شدن توسط بزرگان صنعت
- سطح کیفیت و عمق اطلاعات فرد
سئو نیز دقیقا همین کار را می کند و سعی می کند که وب سایت شما را در چشم موتورهای جستجو تبدیل به یک حرفه ای کند. تا در زمان نشان دادن نتایج، شما را به دیگران بیشتر پیشنهاد دهند و شما در این رقابت پیروز باشید.
مانند هر چیز ارزشمند دیگری این هدف نیز به سادگی و یک شبه به دست نمی آید و باید برای آن وقت صرف کنید. زیرا تا زمانی که گوگل و سایر موتورهای جستجو احساس کنند که شما آماتور هستید شما را به دیگران توصیه نمی کنند.


هرگز به سوالاتی که مشتری شما از شما نمی پرسد جواب ندهید
البته که شما به عنوان یک متخصص بهینه سازی وب سایت ها ساعت ها می توانید در مورد اینکه چگونه طول عمر یک وب سایت، آن را قدرتمند تر می کند و یا هر یک از سایر موارد مهم در سئو ساعت ها حرف بزنید، اما نتیجه کار می شود درگیر کردن ذهن مخاطب با مسائلی که اصلا درکی از آنها نخواهد داشت و به احتمال زیاد از این کار منصرف خواهد شد.
فرم ثبت نظر
نام
آدرس ايميل
متن نظر *
متن کنترلی را وارد کنيد *

در اين بخش نظری ثبت نشده است.
 
Order Banner
جستجو و ثبت دامنه


تهیه محتوای سایت

طراحی پرتال

پرتال

سایت پرتال

وب سایت پرتال

طراحی سایت

طراحی وب سایت

طراحی وبسایت

وبسایت

طراحی سایت

طراحی وب سایت

تجارت الکترونیک

وب

وب سایت

توسعه وب سایت

سایت دوزبانه

محتوای وب سایت

طراحان سایت

طراحی وب سایت واکنش گرا

طراحی سایت واکنش گرا

صفحات وب

ساخت سایت

بازرایابی آنلاین

فروشگاه اینترنتی

بازاریابی اینترنتی

فروش آنلاین

فروش اینترنتی

cms

امکانات سایت فروشگاه های آنلاین موفق

طراحی وب سایت

میزبانی

میزبانی وب

هاستینگ

وب هاستینگ

سرور مجازی

سرور اختصاصی

سرور Dedicate

سرور VPS

تعرفه هاستینگ

افزایش ترافیک

دامنه

دامین

ثبت دامنه

ثبت دامین

انتقال دامنه

انتقال دامین

تمدید دامنه

تمدید دامین

تعرفه و ثبت دامنه (دامین)

اس ام اس

sms

پیام كوتاه

سامانه پیام كوتاه

سیستم ارسال و دریافت پیام کوتاه

تبلیغات اس ام اسی

تبلیغات sms

بهینه سازی موتورهای جستجو

موتورهای جستجو

بهینه سازی وب سایت

تبلیغات گوگل

بهینه سازی وب سایت (سئو)

سئو

SEO

تبلیغ در گوگل

تعرفه تبلیغ در گوگل

آگهی در گوگل

بهینه سازی تخصصی شرکتهای کارگزار بورس

بهینه سازی وب سایتهای شرکتهای کارگزاری های بورس

طراحی وب سایت کارگزاری ها